Mitt navn er Lene Viste Bjørheim, gift og mamma til fem gutter. Jeg er utdannet lærer og har jobbet som lærer i over 20 år. Det var ikke før jeg nærmet meg 40 år, at strikking ble min store lidenskap og hobby – dagen er ikke helt den samme uten.
Starten på eventyret ble til da mine elever i kunst og håndverk fikk en strikkeoppgave; “Designe ditt eget hodeplagg”. Det var også starten på mitt første design, Rudolfluen. I etterkant har det kommet en hel del nye oppskrifter, til store og små, men mest av alt til damer. Jeg liker klassiske og feminine snitt og de kan gjerne være med puff, volanger og glitter. I og med at jeg er glad i livet på fjellet, har jeg også designet plagg som passer inn i friluftsgarderoben. Jeg prøver å designe plagg som jeg savner i vår garderobe.
Det er en tidkrevende prosess å lage egne oppskrifter, men på en annen side er det så mye glede, og ekstra stas hver gang noen velger å kjøpe mine designs.
Jeg gleder meg veldig til å treffe deg på Stavanger strikkefestival. Her vil jeg ta med oppskrifter i papirformat og mange fine modeller.
Mine oppskrifter finner du foreløpig på Ravelry:
https://www.ravelry.com/designers/lene-viste-bjrheim
Ellers finner du meg på FB og IG:
https://www.facebook.com/leneknit
https://www.instagram.com/lene_knit/