Workshopsoversikt:  Fredag 21.10.2016

 

Tittel: Kursholder: Sted: Tid:
Minikonstruksjons workshop: Tilsammanslue Pickles Stavanger bibliotek,

2. Etasje, Runde bord ved barnebiblioteket

18:00 – 19:30
Stasjonsstrikk 1 Berit Albrigtsen med Elin Reikerås, Vithard Villumsen, Tove Fevang, Marianne Helgøy og Linda Marveng Stavanger bibliotek, 2. Etasje, Kiellandrommet 18:00 – 19:30
Pjoning Ellen Heber Stavanger bibliotek, 3 etasje, Lokalen 18:00 – 20:00
Strikk med perler Anita Grahn Stavanger bibliotek, 3. Etasje, langbord 18:00 – 21:00
Lær å lese strikkeoppskrifter Tone Cecilie Nystrøm Folkets hus, Sal 2 18:00 – 19:30
Stasjonsstrikk 2 Monica V Haga med Synnøve S.C., Gry Knudsen, Britt Iden Folkets hus, 18:00 – 19:30
Strikk et bilde, Grafisk gobelinstrikk Charlotte Kaae Mathiesen Thon Hotell Maritim, Ternøy 18:00 – 21:00

Workshopsoversikt:  Lørdag 22.10.2016

 

Tittel: Kursholder: Sted: Tid:
Spinning med håndteine Ellen T. Bøe Stavanger bibliotek,

3. Etasje, Faktabibliotek

10:00 – 13:00
Tvebinding/

Tvebandstrikking

Anna Halsne Stavanger bibliotek, 3 etasje, Lokalen 10:00 – 13:00
Perler rundt halsen Pickles Cardinal 10:00 – 13:00
Flettestrikk for begynnere Tone Cecilie Nystrøm Stavanger bibliotek, 2. Etasje, Kiellandrommet 10:00 – 13:00
Designguide for strikkere Kari Hestnes Stavanger Bibliotek, Kjelleren 10:00 – 11:30
Fargesirkel Kari Hestnes Stavanger Bibliotek, Kjelleren 11:30 – 13:00
Nålbinding Cathrine Glette Stavanger bibliotek, 3 etasje, Langbord 10:00 – 13:00
Sokkehæl Anita Grahn Folkets hus, Sal 2 09:00 – 12:00
Kontstrikk Charlotte Kaae Mathiesen Folkets hus, Auneviksalen (bak Pelle) 09:00 – 12:00
Maskinstrikking nybegynnere Anne Cecilie Tjersland Folkets Hus, Sal 3 09:00 – 12:00,

14:00-17:00

Hakking Tove Fevang Thon Hotell Maritim, Ternøy 09:00-12:00
Strikkedesign Linda Marveng Thon Hotell Maritim, Stavangerfjord 09:00-12:00 og 14:00-17:00
Svalestup og bringebær Pickles Stavanger bibliotek, 3 etasje, Lokalen 14:00 – 17:00
Gimping Ellen Heber Stavanger bibliotek, 3. Etasje, Faktabiblioteket 14:00 – 17:00
Kom til bunns i ditt garnlager Vithard Villumsen Stavanger bibliotek, 2. etasje, Kiellandrommet 14:00-17:00
Tær til sokkene Anita Grahn Stavanger bibliotek, 1. etasje, Møteplassen 14:00-17:00
Hekle fletter Helle Slente Folkets hus, Sal 2 14:00-17:00
Dimserier/Småstrikk for ungdommen Charlotte Kaae Mathiesen Folkets hus, Auneviksalen (bak Pelle) 14:00-17:00
Montering Tove Fevang Thon Hotell Maritim, Ternøy 14:00-17:00
Hjerter i ull og silke Tone Tvedt Ullform 14:00-17:00

Workshopsoversikt:  Søndag 23.10.2016

 

Tittel: Kursholder: Sted: Tid:
Italiensk opplegg Tove Fevang Folkets hus, Auneviksalen (Bak Pelle) 10:00-13:00
Krydret strikk Charlotte Kaae Mathiesen Folkets hus, gangen i 2. etasje 10:00 – 13:00
Maskinstrikking  erfarne Anne Cecilie Tjersland Folkets Hus, Sal 3 10:00 – 13:00,

14:00-17:00

Lær deg dobbeltstrikking Anna Halsne Folkets hus, Sal 2 10:00-13:00
Strikking og Mindfulness Vithard Villumsen Thon Hotell Maritim, Ternøy 10:00-13:00
Patent Pickles Cardinal 10:00-13:00
Re-design Anita Grahn Cardinal 10:00-13:00
Nisser med filtenål Tone Tvedt Ullform 10:00-13:00
Strikkedesign Linda Marveng Thon Hotell Maritim, Stavangerfjord 10:00-13:00 og 14:00-17:00
Kunststrikk Tove Fevang Stavanger bibliotek, Glassburet 14:00-17:00
Stasjonsstrikk 3 Monica V Haga med Anita Grahn, Charlotte Kaae Mathiesen Stavanger bibliotek, Kiellandrommet 14:00-15:30
Flettestrikk for viderekommende Tone Cecilie Nystrøm Folkets hus, sal 2 14:00-17:00
Forkortede rekker Vithard Villumsen Thon Hotell Maritim, Ternøy 14:00-17:00
Filt silkesjal Tone Tvedt Ullform 14:00-17:00